Foto

Tankut Çığır

Eğitmen

Denizbank A.Ş.


Akademik Eğitim

Tankut Çığır, Lise öğrenimini Kocaeli Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun olmuştur.

Ardından yine Marmara Üniversitesi’nde Mühendislik Yönetimi yüksek lisans öğrenimini tamamlayan Tankut Çığır, MIT’de (Massachusetts Institute of Technology)’de Liderlik ve Girişimcilik dersleri almıştır. Aynı zamanda da Sabancı Üniversitesinde Executive MBA yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

İş Hayatına 2002 yılında başlayan Tankut Çığır, 2005 yılında Ticari Bankacılık Pazarlama Uzmanı olarak DenizBank A.Ş. bünyesine katılmıştır. 2007 yılında Türk Ekonomi Bankası’nda İş Çözümleri ekibinde çalışmaya başladıktan sonra, 2010 yılında DenizBank'a geri dönmüştür. 13 yıl boyunca farklı pozisyonlarda aldığı görevlerden sonra, hâlihazırda İK Stratejileri ve Deniz Akademi Grup Müdürü olarak DenizBank’ta görevini sürdürmektedir.

Türk Ekonomi Bankası ve Deniz Akademi bünyesinde Kurum İçi Girişimcilik, Temel ve İleri Excel, Business Objects, Büyük Resmi Görme,  İK Analitiği, Tasarım Odaklı Düşünme, Problem Çözme Teknikleri gibi dersler veren Tankut Çığır, aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA programı kapsamında Girişimcilik ve İnovasyon, Bilgi Üniversitesi’nde de konuk hoca olarak İnsan Kaynakları Yüksek Lisans programında Eğitim-Gelişim ve Stratejik İK dersleri vermektedir.

Şimdiki Görevi

DenizBank İK Stratejileri ve Deniz Akademi Grup Müdürü