Foto

Fatma Meltem Kıyak

Eğitmen


Akademik Eğitim

İlk, orta ve lise öğrenimini Kültür Koleji'nde tamamladıktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde iktisat eğitimi almıştır. Bankacılık kariyerine 2003 yılında Citibank N.A. ile başlamış olup, sırasıyla TEB A.Ş. ve QNB Finansbank A.Ş. dış ticaret operasyon bölümlerinde çalışmıştır.

2008 yılında Akbank T.A.Ş. Uyum Birimi'nde çalışmaya başlamış, 2012 yılının sonunda Anadolubank Nederland N.V. Uyum Birimi Müdürü ve Uyum Görevlisi olarak kariyerine devam etmiştir. Görevi esnasında De Nederlandsche Bank tarafından yapılan SGA ve TF kapsamındaki denetimi başarıyla geçirmiştir.

2013 yılında Türkiye'ye dönerek BNP Paribas Finansal Kiralama A.Ş. İç Kontrol, Operasyonel Risk ve Uyum Departmanı Müdürü ve Uyum Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Görevi sürecinde, BNP Paribas tarafından Fransa'da düzenlenen operasyonel risk, etik ilkeler, vb. çeşitli konulardaki eğitimlere ve çalıştaylara katılma fırsatı bulmuştur. 2015 yılında PASHA Yatırım Bankası A.Ş. Uyum Birimi Müdürü ve Uyum Görevlisi olarak başladığı görevini, 2022 yılı ortalarına kadar sürdürmüş, 2023 yılına kadar da Genel Müdür Danışmanı olarak çalışmıştır.

MASAK Çalışma Grubu'nun alt grubu URD (Ulusal Risk Değerleme) Çalışma Grubu'nda kuruluşu olan 2018 yılından itibaren aktif görev almıştır. 2019 yılında FATF IV. Tur ülke değerlendirmesi bankacılık sektörü görüşmelerinde PASHA Yatırım Bankası A.Ş.'yi temsil etmiştir. MASAK ve BDDK yetkilileri tarafından 2021 yılında kurulan Risk Analiz Çalışma Grubu'nda da aktif olarak görev almıştır. 

Şimdiki Görevi

Serbest Eğitmen