Foto

Emre Kara

Eğitmen

Proludus


Akademik Eğitim

Çağımızın iş dünyasının gereksinimi olan kritik yetkinlerin gelişimine odaklanmış, yeni nesil butik bir eğitim ve danışmanlık şirketi olan Proludus`un kurucusu ve yönetici ortağıdır.  Eğitmenlik ve danışmanlık görevlerini de üstlenmektedir. Kurumsal şirketlerdeki iş odaklı iletişim ve veri odaklı karar alma etkinliğinin artırılması üzerine çalışmalar yapmaktadır. Etkin karar almak için şirket içinde hazırlanan sunum ve raporların (a) mesajları en etkin şekilde aktarmasını sağlayacak, (b) hedef kitlenin anlaması ve (c) karar almasını kolaylaştıracak basit ve uygulanabilir metodolojiler geliştirmekte ve bu metodolojileri sunumlardaki (1) tasarım, (2) veri görselleştirme ve hikayeleştirme, ve (3) business storytelling – iş odaklı hikaye kurgusu başlıkları altındaki modüler eğitimler aracılığı ile iş dünyası ile paylaşmaktadır.

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden lisans ve yüksek lisans derecelerini almıştır. Yüksek lisans öğrenimi sırasında bir dönem Danimarka’da Aarhus İşletme Okulu’nda işletme ve ekonomi öğrenimi görmüştür.

İş hayatına Unilever’de finans uzmanı olarak başlamıştır. Kişisel bakım ve saç bakım kategorilerinde Türkiye, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Rusya bölgelerinden sorumlu olmuştur. Sonrasında Bain & Company’nin İstanbul ofisinde 5 sene yönetim danışmanlığı yapmıştır. Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu’daki perakende, tüketici ürünleri, ev aletleri, hava yolları, teknoloji ve lojistik sektöründen birçok şirket ile danışmanlık projeleri yapmıştır. Uzmanlık alanları; strateji, dijital dönüşüm, operasyonel karlılık, çevik iş yapış şekilleri ve çevik organizasyon, sadakat programları tasarımı, çağrı merkezi optimizasyonu, mağaza içi satış stratejileri ve pazara giriş stratejileridir.

İlgi alanları arasında profesyonel gelişim, yetişkin öğrenme teorileri ve uygulamaları yer almaktadır. Akademik ve profesyonel hayatında farklı alanlarda eğitmenlik rolü üstlenmiştir. Danışmanlık yaptığı şirketlerde birçok eğitimin tasarımında ve uygulanmasında rol almıştır. PSM (Professional Scrum Master) sertifikasına sahiptir ve çevik iş yapış şekilleri konusunda uzmanlaşmıştır. Çevik iş yapış metotlarının, Türkiye’deki şirketlerin iş birimleri altındaki projelerde uygulanmasının öncülerindendir. Şirketlere, iş birimlerinde çevik proje takımlarının kurulmasında ve bu projelerin çevik iş yapış metotları ile hayata geçirilmesinde gerekli danışmanlık hizmetlerini ve eğitimleri vermektedir.

Şimdiki Görevi

Proludu Kurucusu, Yönetici Ortağı, Eğitmen ve Danışmanı