Foto

Burcu Oruç

Eğitmen

Self Made Human


Akademik Eğitim

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olmuş ve Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümünde yüksek lisans yapmıştır. İnsan kaynakları, eğitim, profesyonel koçluk, iş geliştirme, proje yönetimi ve çağrı merkezi gibi çalıştığı alanlarda liderlik, iletişim, planlama ve yönetim gelişmiş yetenek ve tecrübeleri ile heyecanla eğitimlerine devam etmektedir. 

18 yıllık kurumsal iş hayatının ardından eğitim ve koçluk alanlarındaki çalışmalarına başladı. Adler Central Europe, koçluk okulunda profesyonel koçluk eğitimi’ni tamamlayan Oruç, transaksiyonel analiz temel ve ileri seviye eğitimlerini tamamladı. Gordon Training International tarafından Etkili Anne-Baba eğitici eğitimini tamamlayarak sertifikalandırılmıştır. Sosyal sorumluluk çalışmaları ile koçluğu birleştiren projelerde yer almakta, "Üniversite Öğrencilerine Gönüllü koçluk" projesine destek vermektedir. MEB Öğretmenim elimi tut projesinde gönüllü eğitmen olarak yer almaktadır.

İş hayatında TEB’de Çağrı Merkezi proje ekibi içerisinde ve Organizasyon ve İş Geliştirme Departmanı’nda görev aldı. Ardından Evita Tekstil’de İnsan Kaynakları Bölümü çeşitli fonksiyonlarında ve Tekstilbank’ta Organizasyon ve Projeler Grubu’nda çalıştı. Akbank, Merkezi Operasyon, Eğitim Bölümü ve Proje Yönetim Ofisi gibi fonksiyonlarda görev aldı. Proje yönetim ofisinde İnsan Kaynakları Kıdemli Portföy Yöneticisi olarak İnsan Kaynakları fonksiyonlarına ait pek çok projeyi yönetti. Çevik dönüşüm eğitimleriyle birlikte product owner sertifikasını aldı. Akbank’taki görevlerinin yanında sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü çalışmalar lideriydi. Akbank Ekonomi Kahramanları programı ile 2 yıl boyunca ilköğretim 3 ve 4.sınıf öğrencilerine ekonomi eğitimi verdi. Pek çok anaokulu, hayvan barınakları, huzurevleri için gönüllü çalışmalara liderlik yaptı. Mentor koç olarak danışanlarına tecrübe aktarımı, rehberlik ve motivasyon sağladı.

Sosyal stiller, müşteri ilişkileri, duygusal çeviklik, Transaksiyonel Analiz kuramı temelli ilişki yönetimi ve iletişim eğitimleri vermekte ve koçluk yapmaktadır. Öğrenmeyi, bilgiyi paylaşmayı, yeni yerler görmeyi, yemek yapmayı ve değişimi tutkuyla sever. Bunları sanat ve estetikle buluşturmaya çalışır. 4 yıldır ebru sanatı ile ilgileniyor.  Bir çocuk annesidir.

Şimdiki Görevi

Sosyal stiller, müşteri ilişkileri, duygusal çeviklik, Transaksiyonel Analiz kuramı temelli ilişki yönetimi ve iletişim eğitimleri vermekte ve koçluk yapmaktadır.