Foto

Ayça Mumkule Erşipal

Eğitmen

Anahtar Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı Tic.Ltd.Şti


Akademik Eğitim

Lise eğitimi ile paralel olarak, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Opera Şarkıcılığı ve Klarnet eğitimi görmüştür. Lisans eğitimini Turizm ve Otel İşletmeciliği alanında tamamlamış, eş zamanlı olarak Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik Formasyon diploması almıştır. Yüksek Lisansını, Marmara Üniversitesi’nde Yönetim ve Çalışma Psikolojisi alanında tamamlamıştır. Ülkemizin toplumsal gelişiminde aktif rol alabilmek hedefiyle, 2014 yılı itibariyle İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümüne kaydolmuş, onur belgesi ile mezun olmuştur. Sola Unitas’da tamamladığı ICF onaylı koçluk sürecini, EQ Coaching (Duygusal Zekâ Koçluğu) alanında sürdürmektedir. Üsküdar Üniversitesi ve Havacılık Tıbbı Derneği tarafından düzenlenen Havacılık ve Uzay Psikolojisi Kursu’nu başarıyla tamamlayarak Havacılık Psikolojisi Sertifikası almaya hak kazanmıştır. IDTA onaylı (Julia Hay) TAPATE (Transactional Analysis Proficiency Award for Teachers & Educators) belgesi bulunmaktadır.Yetişkinlerin öğrenme stilleri konusunda çalışırken Yaratıcı Drama Tekniklerine yönelmiştir. Aldığı Yaratıcı Drama Eğitimleri:

? Jason Hale’den “Viola Spolin”

? Patrice Baldwin’den “-mış gibi yapmak”

? Tintti Karppinen’den “Değerler Eğitimi”

? Prof.Dr. Belma Tuğrul’dan “Kendine Ayna Tutmak”

? Nazlı Çevik Azazi’den “Hikâye Anlatıcılığı”

? Kimmo Tahtivirta’dan “Maske Tiyatrosu Yoluyla Cinsiyet Rollerinin Sorgulanması”

? Jale Karabekir’den “Augusto Boal – Ezilenlerin Tiyatrosu; Forum Tiyatro ve Kafadaki Polis”Bilinçli Farkındalığın yetişkin hayatlarının dizaynındaki etkisine inancı neticesinde Mindfulness öğretisine yönelmiş, Mindfulness-Bilinçli Farkındalık (MBSR) Temel eğitimi ile MBCT- Bilinçli Farkındalık Temelli Bilişsel Terapi eğitimini Mindfulness Institute’de Doç.Dr. Zümra Atalay’dan almıştır.


Başlıca Yayınları

YAYIMLANAN KİTABI:
Duygularım, Zorba ve Ben “Mobbing’e Karşı Mücadelede Alınabilecek Zihinsel Önlemler” - Postiga Yayınları 2012 (Eray Beceren ile birlikte)

Buna ek olarak; Hürriyet İK, Kariyer.net İK Blog, The RockArt Magazine, Havacılık Tıbbı Bülteni ve pek çok kurumsal dergide makaleleri yayımlanmaktadır.

BİLDİRİLER:
• Akdeniz Üniversitesi - Turizm Sektöründe İnsan Kaynakları 3 Sempozyumu – Turizm Sektöründe Mobbing
• ICPESS – PESA - Contribution of Transactional Analysis and the Emotional Intelligence Theory to CRM (Crew Resource Management)

Şimdiki Görevi

2008 yılında kurulan ΔNΔHTΔR Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı’nın kurucu ortaklarından olup halen öğrenme partnerliğine devam etmektedir.