Foto

Serdar Sönmemiş

Eğitmen

Yaratıcı Fikirler Atölyesi


Akademik Eğitim

1979 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisini bitirdi. Daha sonra akademiye bağlı İşletme Bilimleri Enstitüsü’nde Pazarlama Lisansüstü eğitimi aldı. 1989 yılına kadar satış pazarlama alanında faaliyet gösterdi.

Profesyonel yaşamı yanı sıra yürüttüğü oyunculuk serüveni Almanya’da ağırlık kazandı. 1989 yılında Köln’deki Arkadaş Tiyatrosuna katıldı, bu dönemde oyunculuk yaparken bir yandan da oyunculuk eğitimleri almayı sürdürdü.  Almanya’da dört yıl boyunca katıldığı oyunculuk atölyeleri ve eğitimleri sonunda, kendisi de gençlere oyunculuk eğitimleri vermeye başladı.

1999 yılında Türkiye’ye döndü, bu dönem televizyon ve sinema oyunculuğu yaparak birçok dizi ve filmde görev aldı. 2005 yılında Yaratıcı Fikirler Atölyesi’ni kurarak şirketlere yönelik eğitim sektörüne adım attı. Tiyatro ve sinema sanatını da eğitime katarak: Pozitif Düşünme Becerileri, Biz Bilici gibi alanlarda eğitimler hazırlayıp verdi.

Başlatmış olduğu Pozitif Dönüşüm Atölyesi çalışmaları “Şahaneyim” kitabının esin kaynağı oldu. 2016 yılında olumsuz duygularla baş edebilmenin yolunu anlatan, hayata daha olumlu, daha iyimser bakabilmenin yaşanmış deneyimlere dayanarak anlatıldığı “Şahaneyim” isimli kitabı Epsilon yayınevinden piyasaya çıktı.

Başlıca Yayınları

Şahaneyim, Epsilon Yayıncılık, 2016

Şimdiki Görevi

Eğitmen, yönetmen, oyuncu.