Foto

Dilara Yağlıcıoğlu

Eğitmen

Dilara Yağlıcıoğlu Kişisel Marka, İmaj ve İletişim Danışmanlığı


Akademik Eğitim

Dilara Yağlıcıoğlu İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans ve yine aynı üniversitede Yönetim ve Organizasyon yüksek lisans eğitimini almıştır.

2009 – 2017 yılları arasında kurumsal hayatta Panasonic ve Migros gibi sektöründe öncü şirketlerin İnsan Kaynakları ve Eğitim süreçlerinde çalışan Yağlıcıoğlu çalıştığı süre boyunca 3000’in üzerinde kişiye İletişim, Beden Dili, Sunum Teknikleri ve Kişisel İmaj konularında eğitimler vermiştir.

Profesyonel iş hayatı süresince ağırlıklı olarak; eğitim ihtiyaç analizi, yetkinlik bazlı eğitim planlama, eğitim tasarımı, liderlik ve yönetim programlarının tasarlanması ve geliştirilmesi, üniversite iş birlikleri ve kurumsal akademilerin kurulması ve geliştirilmesi süreçlerini yönetmiştir.

İmaj Danışmanlığı konusundaki uzmanlığını uluslararası geçerliliğe sahip  kuruluşlardan aldığı eğitimleri başarıyla tamamlayarak pekiştirmiştir;

  •             Fashion Stylist Institute - Certified Image Consultant
  •             VAKKO ESMOD – Stil ve İmaj Danışmanlığı
  •             Milan Fashion Campus – Personal Styling

Profesyonel Hayatta İmaj Yönetimi, Kişisel Marka Yönetimi, İş ve Sosyal Yaşam Etiketi, Etki Yaratma konularında uzman olan Yağlıcıoğlu’nun verdiği diğer eğitim başlıkları arasında Etkili İletişim, Beden Dili,  Etkili Sunum Teknikleri ve Eğiticinin Eğitimi yer almaktadır.

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği PERYÖN  ve Uluslararası İmaj Danışmanları Derneği AICI üyesidir.Evli ve bir kız çocuğu olan Yağlıcıoğlu iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Şimdiki Görevi

Kişisel Marka, İmaj ve İletişim Danışmanı, Eğitmen