Foto

Ergi Şener

Eğitmen

Dijital Dönüşüm Stratejisti


Akademik Eğitim

"Türkiye'de teknoloji alanında takip edilmesi gereken 20 kişiden biri olarak gösterilen" (*) Ergi Şener, dijital dönüşüm, teknoloji yönetimi ve inovasyon odaklı gerçekleştirdiği çalışmalar ile öne çıkmaktadır. 2005 yılında Sabancı Üniversitesi Mikro Elektronik Mühendisliği'nden mezun olan Ergi, aynı üniversitede Elektronik Mühendisliği ve Yönetim alanında Sanayi Liderleri Programı çift yüksek lisans derecesini tamamladı, halen İşletme alanında doktora eğitimine devam etmektedir.

Kariyerine 2007 yılında, Sabancı Üniversitesi'nin Yatırım Fonu Inovent destekli New Tone Technology Solutions kurucu ve yönetici ortağı olarak başlayan Ergi Şener, bu şirketin başarılı "exit"i sonrasında 2009-2013 yılları arasında sırasıyla Garanti Ödeme Sistemleri’nde CRM yöneticisi, Turkcell'de Yeni Teknolojiler Bölümü'nde Kıdemli Ürün Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2013 yılında MasterCard bünyesinde Güney Doğu Avrupa İş Geliştirme ve İnovasyon Yöneticisi olarak görev almıştır. 2014 yılında Metamorfoz adlı Fintech Start-up'ının, 2016'da da Türkiye'nin lider mikro-lokasyon bazlı analitik firmalarından Bonbon Teknoloji'nin kurucuları arasında yer almıştır, ayrıca Hollanda merkezli bir kuluçka merkezi olan IdeaField'in Yönetici Direktörü olarak görev almıştır.

Ergi Şener, kariyeri boyunca geliştirdiği ve yönettiği ürün ve servisler ile "Retail Innovation Award"17 & 18, "Global Telecoms Business Innovation Award"13, "MasterCard Europe President's Award for Innovation"12 ve "Payment System of the Year Award"11 gibi farklı ödüllere layık görülmüştür. Ergi Şener, aynı zamanda Sabancı Üniversitesi ve Bahçeşehir Universitesi Öğretim Görevlisi ve öncü haber sitelesi hurriyet.com.tr nin yazarlarındandır. 2011 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi MBA Programı Danışma Kurulu üyesi, 2016`dan itibaren Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi eğitmeni de olan Ergi, aynı zamanda WeMore Strategeic Disruptors firmasının Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Danışmalığını da sürdürmektedir.

* Teknolo 2016 & 2017 araştırmasına göre.
 

Başlıca Yayınları

hurriyet.com.tr yazıları:

https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ergi-sener/

 

Making Sense of Big Data with a unique IoT based advanced analytics solution: 

https://www.opastonline.com/wp-content/uploads/2017/10/BonAir-Making-Sense-of-Big-Data-with-a-unique-IoT-based-advanced-analytics-solution.pdf

Şimdiki Görevi

Dijital Dönüşüm Stratejisti