Foto

Murat Tamer

Eğitim Danışmanı

5-Element Eğitim ve Danışmanlık


Akademik Eğitim

1968 yılında Kırıkkale`de doğan Murat Tamer, Deniz Lisesi`nden sonra Deniz Harp Okulu Bilgisayar Bölümünden üçüncülük derecesi ile mezun oldu. Harp Okulu yıllarında çeşitli ülke ziyaretleri ve A.B.D. Akdeniz 6. Filo`sunda subay adayı olarak görev yaptı. Deniz subayı çıktıktan sonra Donanma`nın çeşitli gemilerinde branş subayı olarak görev yaptı.

1994 yılında girdiği sınavı kazanarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı adına 2 yıl boyunca A.B.D. Kaliforniya eyaleti Monterey şehrinde bulunan Naval Postgraduate School`da Bilgisayar Bilimleri konusunda yüksek lisans yaptı. Türkiye`ye dönüşte mühendislik sınıfına geçerek yazılım, proje yönetimi, sistem yöneticiliği ve direktörlüğü görevlerini yaptı. Türkiye`de gerçek anlamda eğitim maksatlı ilk silah sistemleri benzetim programını yapan iki kişilik ekipteydi. Bu kapsamda, HAVELSAN ve SATEK firmalarına danışmanlık yaptı.

2008 yılında Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü`nde Yönetim Organizasyon dalında İşletme yüksek lisansını tamamladı.

Bir yandan mühendislik paterninde ilerlerken, 1998 yılında Toplam Kalite Yönetimi eğitimlerine katılmaya başladı. 2003 yılına kadar çeşitli eğitimler aldıktan sonra Deniz Kuvvetleri Komutanlığı "Değişim Projesi" kapsamında 28 gün süreyle eğitici eğiticisi eğitimleri aldı.

Her kademeden yönetici ve personele liderlik, yaratıcı düşünme, sunum teknikleri, stratejik yönetim, takım çalışması (indoor - outdoor), öğretim teknikleri, temel kalite kavramları, süreç iyileştirme, yönetim teknikleri konularında hem eğitici eğitimi hem de çalışan eğitimleri verdi. Kalite yaşantısında, 2003 yılından itibaren Ulusal Kalite Ödülü sürecinde Türkiye Kalite Derneği (KALDER) adına çeşitli kamu ve özel sektör işletmelerinin değerlendirilmesinde görev yaptı.

2011-2014 yılları arasında Masters Training International bünyesinde eğitim ve danışmanlık hizmetleri verdikten sonra, Temmuz 2014 itibariyle kendi firması olan 5-Element Eğitim ve Danışmanlık ile kişisel gelişim ve kalite mükemmellik konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermeye başladı.

Verilen kişisel gelişim eğitimleri, çatışma yönetimi, değişim yönetimi, eğitici eğitimi, ileri düzey sunum teknikleri, ekip çalışması, kalite odaklılık, koçluk, performans geri bildirim, temel ve ileri düzey liderlik, proaktif davranış ve hedef belirleme, problem çözme teknikleri, yaratıcılık, stratejik düşünme ve planlama, zaman yönetimi, başarılı moderatörlüktür.

İngilizce bilen ve Almanca`sını ilerletmeye çalışan Murat TAMER evlidir ve Doğa adında bir kızı vardır. Sporun her türünü yapmaya çalışmakla birlikte kort tenis ve kayak ayrı bir yer tutmaktadır. Henüz hiçbirinde herhangi bir derece almamış olmasına rağmen yılmadan çalışmaktadır. 2013 itibariyle motorsiklet sürme ve durduğunda fotoğraf çekme girişimlerinde bulunmaktadır.

Şimdiki Görevi