Foto

Şenay Engür Gezergen

Eğitmen

Freelance Eğitmen, Danışman PMP, ITIL


Akademik Eğitim

Şenay Gezergen 1983 yılında Almanya`da doğdu.Lise öğrenimini Kabataş Anadolu Lisesi`nde tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi`nde çift anadal eğitimi görerek, 2005 yılında İşletme Bölümü`nü "Üniversite Birincisi" ve 2006 yılında Endüstri Mühendisliği Bölümü`nü "Yüksek Onur Öğrencisi" ünvanı ile tamamladı. Kariyer hayatına Proje Asistanı olarak başlayarak, enerji, telekom ve sigorta gibi farklı sektörlerde "İş Analisti", "Proje Yöneticisi", "Proje Yönetim Ofisi Yöneticisi" gibi kritik proje rolleri üstlendi. Dönüşüm, Altyapı Değişim, Süreç İyileştirme, İş Geliştirme, Compliance temelli projelerde çalıştı.

2009 yılında PMP sertifikasını alarak Türkiye`nin "En Genç Türk PMP" ünvanını aldı. 2009-2011 döneminde PMI Türkiye`de "Event Management Director" olarak, çok sayıda proje yönetim semineri düzenledi. Ayrıca PMBOK Guide ve PMP sınavının Türkçeleştirilmesi projelerinde çalıştı.

Çalışma hayatının yanında yüksek öğrenimine de devam ederek, 2011 yılında Bahçehir Üniversitesi`nde "IT Service Management Yüksek Lisans Programı"nı tamamladı.2012 yılında ise North Eastern Üniversitesi "Project Management Master Programı"nı tamamladı.

2009 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi ve Çanakkale Üniversitesi`nde proje yönetimi konusunda eğitim ve seminerler vermeye başladı. Turkcell Akademi`de Proje Yönetimi eğitmenliği yaptı. Farklı eğitim kurumlarında proje yönetimi, dijital dönüşüm vb. eğitimler vermiştir.2015 yılı itibarı ile bağımsız danışman olarak eğitim ve danışmanlık faaliyetlerini sürdürmekte, seminer ve televizyon programlarında konuşmacı olarak rol almaktadır.Profesyonel olarak tiyatro, resim, satranç ve at binme ile ilgilenen Şenay Gezergen evli ve 1 çocuk annesidir.

Almanca ve İngilizce bilmektedir.Deneyim:

Freelance, Eğitmen Danışman

TURKCELL Global Bilgi, Kıdemli Proje Yöneticisi

Aviva Sigorta, Kıdemli Proje Yöneticisi -  Proje Yönetim Ofisi Yöneticisi

SIEMENS OSRAM Ampul, Proje Yöneticisi


Şimdiki Görevi