Foto

Güler Kazmacı

Eğitmen

Eski TRT Spikeri


Akademik Eğitim

Uzun yıllar TRT`de haber ve program dallarında spiker ve prodüktör olarak görev yaptı. Radyoya mizah oyunları ve program metinleri yazdı ve spiker yetiştirdi. Spikerliği, Türkçe`ye hakimiyeti ve metin yazarlığı üzerine ödülleri bulunuyor.
Daha sonra özel televizyonlara transfer oldu. Star TV, ATV, Kanal D, Show TV, TGRT ve E TV ve Expochannel`da çalıştı.

Aynı zamanda çeşitli ulusal ve uluslararası toplantılarda moderatör olarak görev yaptı ve günümüzde de yapıyor.
Televizyonculuğu esnasında köşe yazarlığına başladı ve Posta gazetesinde 12 yıl köşe yazarlığı yaptı.

İkisi şiir olmak üzere, daha çok kadın ve iletişim sorunlarını araştırıp öyküleştirdiği mizah/ roman/ deneme türlerinde on bir adet kitabı bulunuyor.
TRT ve daha sonra da çalıştığı kurumlarda spiker yetiştirdi. Etkili konuşma, iletişim psikolojisi ve Güzel Türkçe konulu dersler verdi.

Akademi, İstasyon Sanat Merkezi, Marmara İletişim Fakültesi, Gazeteciler Cemiyeti gibi değişik kurum ve okullarda, farklı yaş gruplarından ve farklı mesleklerden öğrenci gruplarına ders verdi.

Uzun yıllar siyasetçi - yerel yönetici - işadamı gibi kişilere ise özel dersler verdi ve veriyor. Aynı zamanda eğitim şirketleri aracılığıyla yurt çapında kurumlara ve kişilere de ders veriyor.
Yurt içinde ve yurt dışında Güzel Türkçe konulu seminerlere katılıyor. Üniversitelerde özel gruplara ders veriyor, yanı sıra toplantılarda moderatörlük yapıyor
Ders verdiği kurumlardan bazıları: TAV / Turkcell / Fortis / Finansbank / Kiğılı / Google Reklam / AVEA / İMMİB / İİB / SAMSEV / Digitürk / Satış Okulu / DOĞAN Medya Grup / Hürriyet / Anadolu Hayat / İstanbul Moda Akademisi / Beymen/ TSE / BTSO / Elite World / AKS TV/ Garanti Bankası/ AKKİM / AYDINLI / VAKKO / Hayat Yatırım/ ASO / Aydınlı Grup / Alarko / Sabancı Üniversitesi / BAU / Doğuş Grubu
erden öğrenci gruplarına ders verdi. Uzun yıllar siyasetçi - yerel yönetici - işadamı gibi kişilere ise özel dersler verdi ve veriyor. Aynı zamanda eğitim şirketleri aracılığıyla yurt çapında kurumlara ve kişilere de ders veriyor.Yurt içinde ve yurt dışında Güzel Türkçe konulu seminerlere katılıyor. Üniversitelerde özel gruplara ders veriyor, yanı sıra toplantılarda moderatörlük yapıyorDers verdiği kurumlardan bazıları: TAV / Turkcell / Fortis / Finansbank / Kiğılı / Google Reklam / AVEA / İMMİB / İİB / SAMSEV / Digitürk / Satış Okulu / DOĞAN Medya Grup / Hürriyet / Anadolu Hayat / İstanbul Moda Akademisi / Beymen/ TSE / BTSO / Elite World / AKS TV/ Garanti Bankası/ AKKİM / AYDINLI Holding/ ÜNSPED/ Anadolubank / Veni Vidi Göz hastanesi/ Sabancı Üniversitesi çalışanları

Şimdiki Görevi