Foto

Candan Schabio

Eğitmen

All About People Eğitim ve Dan.


Akademik Eğitim

Orta Doğu Teknik Üniversitesi - İktisat Bölümü mezunudur. 1989 yılında iş hayatına bankacılık sektöründe başlayan Candan Schabio, 3 yıl sonra araştırma sektörüne adım atmış ve 20 yıla yakın bir süre yurt içinde ve yurt dışında bu alanda hizmet vermiştir. Nielsen Araştırma Şirketi bünyesinde Orta Asya ve Kafkasya`da Araştırma Koordinatörü, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya`da Müşteri Hizmetleri Direktörü, Adriatik bölgesinde Bölge Direktörü ve Türkiye`de Genel Müdür olarak görev yapmıştır. 2010 yılında, kurumsal tecrübesini farklı bir platforma taşımak üzere kendi danışmanlık şirketi olan All About People`ı kurmuştur. Bu çerçevede müşterilerine hem "Interim Management" (Dışarıdan Yöneticilik) bazında değişim danışmanlığı desteği vermekte, hem de kurumsal eğitimler aracılığıyla genç profesyonellerin gelişimine katkı sağlamaktadır. Öne çıkan seminer başlıkları değişim, farklılıklar, uzaktan yönetim, çatışma yönetimi, ileri-besleme, karar-alma ve stratejik düşüncedir.

Şimdiki görevleri; All About People - Kurucu Değişim Danışmanı, Eğitmen ve Yönetici Koçu (Adler - ICF accredited), iş toplantılarında moderasyon, motivasyonel konuşmalar, MBA programlaında yarı-zamanlı öğretim görevlisi (Change Management - Marketing Research)

Şimdiki Görevi

AAP (All About People) Çözüm Ortaklığı Eğitim ve Yönetici Danışmanlığı - Değişim Yönetimi, Farklılıkların Yön., Uzaktan Yönetim, MBA Öğretim Görevlisi (Yeditepe Üniversitesi & Bahçeşehir Üniversitesi) - Marketing Research, Data Analysis for Management