Foto

Jale Minibaş Poussard

Üniversite Öğretim Üyesi

Yönetim Araştırmaları Enstitüsü (IRG) Université Paris-EST http://www.irg.univ-paris-est.fr


Akademik Eğitim

Galatasaray Lisesini bitirdikten sonra lisans eğitimini İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünde tamamlayan Prof. Dr. Jale Minibaş-Poussard, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini İ.Ü. İşletme Fakültesi Davranış Bilimleri Anabilim Dalında yapmış, doktora sonrası çalışmalarına Paris Descartes Üniversitesi Sosyal Psikoloji Laboratuvarı ve Ekonomik Psikoloji Araştırma Grubu`nda devam etmiştir. Ayrıca, Paris VIII Vincennes - Saint Denis Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı yaptığı dönemde IFAS (Institut Français de l`Anxiété et du Stress) bünyesinde stres ve profesyonel koçluk üzerinde çalışmalarını sürdürmüştür. Galatasaray Üniversitesi, İ.İ.B.F. İşletme Bölümünde 1995-2017 yılları arasında öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra emekli olmuştur

Başlıca Yayınları

Yönetimde Yeni Bir Stil: Coaching, Benliğine Liderlik Etmek, Yönetim-İletişim-Kültür, Güvenli Davranış: İş Yaşamında Etkili İletişim ve Psikolojik Taciz: İş Yaşamında Gerilim adlı kitapları ile özellikle örgütsel adalet ve psikolojik taciz konuları üzerinde pek çok araştırma makalesi bulunmaktadır.
https://www.researchgate.net/profile/Jale_Minibas-Poussard2/contributions

Şimdiki Görevi

Paris Nanterre Üniversitesinde tüketici davranışı, örgütsel davranış dersleri vermekte ve Paris Est Üniversitesi Yönetim Araştırmaları Enstitüsünde (IRG) araştırma çalışmalarına devam etmektedir.