Foto

Mehmet Yalınçkol

Eğitmen

Emekli Bankacı


Akademik Eğitim

Karadeniz Teknik Üniversitesi/İşletme Bölümü (1980-1984)

 

Kariyer Özeti:

1986 yılında İktisat Bankası Merkez Şube’de göreve başladı. 30 Eylül 2011 yılında İNG Banak A.Ş‘ den emekli oldu, kesintisiz olarak 25 yıl Bankacılık sektöründe operasyon servislerin de sırası ile memur,  yetkili, yönetmen ve Bölüm Müdürü olarak görev aldı.

Çalışma hayatının ilk yıllarında asal görevinin yanında iç eğitmen olarak uzman olduğu konularda Banka personeline eğitimler vermeye başladı, bu süreç aralıksız olarak 22 yıl devam etti, , özellikle eğitimci kimliğini geliştirecek çok sayıda eğitimler aldı.

Bankacılık sektöründe çalışırken iç eğitmen olarak;   Kar/ Zarar, Banka Muhasebesi, Vergiler ve Hesap Kontrolleri, Denetim,   Çekli İşlemler ve Banka Uygulamaları, Yıl sonu İşlemleri ,  Bilanço  v.b gibi konularda  çok sayıda eğitimler verdi.

Bankacılık sektöründe görev yaparken Şubelerde gerçekleşen, denetim( vergi, muhasebe ) ve  çekli işlemlerin Genel Müdürlük’ te merkezi operasyona alınması projelerini gerçekleştirdi,

Şu an “Çekli İşlemler ve Banka Uygulamaları” ile “Temel Banka Muhasebe ve Uygulamaları” konuların da İNG Bank A.Ş, Şeker Bank A.Ş,  Türkiye Bankalar Birliği, Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası ,BDDK, KKTC Bankalar Birliği’ nde ’  da eğitimler vermekte,

Başlıca Yayınları

 

 

Şimdiki Görevi

Emekli Bankacı