Duygusal Çevikliğin Dönüştürücü Gücü


foto

AMAÇ

Yaşamda başınıza gelen istenmeyen durumlara karşı, hiç yıkılmadan anında adapte olup yaratıcı bir şekilde farklı davranışlarla karşılık verip yenilmeden yıkılmadan yolunuza devam etmek istemez misiniz?

Bazı insanlar, birçok kişinin zor durumda kaldığı stresli durumlara kolayca adapte olurlar. Bunu nasıl başarabildiklerini merak ediyor ve bunun yollarını öğrenmek istiyorsanız; duygusal çeviklik kazanacağınız bu seminer, hayatın dolambaçlı yolarında sanki içimizde navigasyon varmışçasına rahat, kendine güvenen, net görüşlü ve açık zihinle gezinmeye bilimsel bir yaklaşım öneriyor. Ve bununla ilgili teknikleri öğretiyor.
Her zaman negatif yaklaşım bizi yanlış yönlendirebilir. Bilgi, yaratıcılık ve kişilik tiplerimizin hepsi "ben"i oluşturur. 1-Düşünceler, 2-duygular ve 3-kendi iç konuşmalarımız; bizim başarılı olup olmayacağımızı belirler. Duygusal açıdan çevik insanlar; eylemlerini, değerleriyle eşleştirerek hareket edebilir ve ömür boyu büyümeye neden olan küçük ancak güçlü değişiklikler yapabilir.
Etkili liderler kendi iç tecrübelerini görmemeye ya da bastırmaya çalışmazlar. Bunun yerine onları dikkatli, değer odaklı ve üretken bir yaklaşımla izlerler. Duygusal çeviklik dediğimiz şeyi geliştirirler. Karmaşık, hızla değişen bilgi ekonomisinde, kişinin düşünce ve hislerini yönetme yeteneği, iş başarısı için gereklidir. Son zamanlarda yapılan çok sayıda çalışma, duygusal çevikliğin insanların stresini hafifletmesine, hataları azaltmasına, daha yenilikçi olmasına ve iş performansını geliştirmesine yardımcı olabileceğini gösteriyor. Bu seminerin hedefi, duygusal çevikliğinizi artırmanıza yardımcı olacak bir araçları eksersizlerle sizlere öğretmektir.

ODAK NOKTALARI

#içsel liderlik#kendini yönetmek#duyguları anlamak#kendini denetlemek#kendi kendini harekete geçirme#ötekini fark etmek#farklılıkları yönetmek#sınır oluşturmak#kaygı yönetimi#spontanlık farklılıkları farketmek#ilişki yönetimi-mutluluk artırmak-kişisel sorunların çözümü

EĞİTİMDEN BEKLENEN SONUÇLAR

Bilir: Başarılı ve mutlu olmak için kendisini yönetmesi gerektiğini, kendini yönetmeye dair otomatik düşünce kalıplarını kendini denetlemeyi, başarılı olmak için ertelemenin yüklerini, onay ihtiyacının ne demek olduğunu, etkilerini ve nasıl baş edeceğini ve duyguları, hayatı ve ilişkileri yönetmeyi ve önemini bilir.
Anlar: Duygusal becerileri artacağı için kişisel zorlukları ve nasıl baş edebileceğini anlar. Duygusal çevikliğin, insanların stresini hafifletmesine, hataları azaltmasına, daha yenilikçi olmasına ve iş performansını geliştirmesine yardımcı olabileceğini anlar. Ayrıca kendine güvenen, net görüşlü ve açık zihinle yaşamanın tadını anlar.
Yapar: Kişinin farkındalığı artar, katılımcılar farklı davranış ve iletişim kalıpları kazanır, iletişim sorunlarından ortaya çıkan zaman kaybını önler, zihin haritalarını değiştirir yeni bakış açıları kazanır, daha doğru anlama, anlatma ve anlaşmayı sağlar, yanlış izlenim yaratan tavır, farkındalık düzeyine çıkarak dönüşüm başlar, pozitif zihinsel düşünüşe sahip olur, kalıplaşmış düşünce modellerinden sıyrılıp uzaklaşır, istenmeyen davranışlarını değiştirme ustalığı kazanır, özgüven gelişir, en iyisini yapabilecek güçte olduğu bilinci gelişir, İlişkileri yönlendirme ve yönetme davranışı gelişir.

HEDEF KİTLE

Konuya ilgi duyan tüm bankacıların katılımına açıktır.

İÇERİK

 • Duyguların Tanınması ve Yönetimi
 • Duygularla Dolu Değerlendirmeler ve Yargıları Anlamaya Başlama ve Negatifleri Dönüştürmek
 • Duygusal Ağırlıklardan Yüklerden Kurtulmak
 • Duygu Düşünce Arasında İlişkileri Anlamak ve Bu İlişkileri Yeniden Kurmak
 • Zihinsel Boyutların Anlaşılması
 • Güçsüzleştirici İnanç Ve Değerlerimizin Sorgulanması ve Dönüşümü ve Duygusal Baskı Ve Yüklerin Verdiği Sıkıntılardan Özgürleşmek
 • Etkili İç Stratejilerinizi Yaratmak ve Kendi Kendinize Koçluk Yapabileceğiniz Adımları Öğrenmek 
 • Davranış Kalıplarınızı Tanımak
 • Düşüncelerinizi ve Duygularınızı Etiketlemek
 • Onları Kabul Etmek
 • Değerlerinize Göre Hareket Etmek

EĞİTİM YETKİNLİK İLİŞKİSİ

Davranışsal Yetkinlikler: Duygusal Keskinlik, Duygu Yönetimi, İletişim, Güven Yaratma, Kendine Liderlik
Yönetsel Yetkinlikler: Performans Geliştirme, Koç Yönetici, Sonuç Odaklılık
Mesleki/Bankacılık Teknik Yetkinlikler: Esneklik, İlişki Yönetimi
Öz-Gelecek Yetkinlikleri: Farkındalık, Vizyon ve Değerlerle Yönetim