Foto

Ergi Şener

Eğitmen

Sabancı Üniversitesi


Akademik Eğitim

Türkiye`de teknoloji alanında takip edilmesi gereken 20 kişiden biri olarak gösterilen (*) Ergi Şener, 2005 yılında, Sabancı Üniversitesi Mikro Elektronik Mühendisliği`nden mezun oldu. Yine aynı üniversitede Telekomünikasyon ve Yönetim alanında yüksek lisans eğitimini tamamlayan, Ergi halen Teknoloji ve İnovasyon alanında doktora eğitimine devam etmektedir.

Kariyerine 2007 yılında, Sabancı Universitesi`nin Yatırım Fonu Inovent A.Ş. destekli New Tone Technology Solutions şirketinde kurucu ortak ve iş geliştirme yöneticisi olarak başlayan Ergi, 2009-2013 yılları arasında Garanti Ödeme Sistemlerinde CRM uzmanı, sonrasında Turkcell`de Yeni Teknolojiler Bölümü`nde kıdemli ürün yöneticisi olarak devam etmiştir. 2013 yılında MasterCard bünyesinde Güney Doğu Avrupa Bölgesi yeni nesil ödeme sistemleri iş geliştirme ve inovasyon müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Ergi, aynı zamanda fintech odaklı bir start-up olan Metamorfoz`un da kurucu ortaklarından biridir. Şu anda IoT odaklı büyük veri analitiği geliştiren BonBon Teknoloji`nin CEO`luğunu yapmaktadır.

Ergi, kariyeri boyunca, geliştirdiği ve yönettiği ürünler ile. "Global Telecoms Business Innovation Award" 2014, "MasterCard Europe President`s Award for Innovation" 2013, "Payment System of the Year Award" 2012, ve "Best Mobile Transaction Solution Award" SIMagine
2011 gibi farklı ödüllere layık görülmüştür.

Ergi, 2011 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi MBA Programı Danışma Kurulu üyeliği, 2016`dan itibaren Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi eğitmenliğini, WeMore Strategeic Disruptors firmasının Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Danışmalığı ve NewYork merkezli ReNewİst şirketinin yönetici danışmanlığını sürdürmektedir.

Şimdiki Görevi

Bonbon Technology CEO