Foto

Şenay Engür Gezergen

Eğitmen

Fonksiyon360


Akademik Eğitim

Şenay Gezergen 1983 yılında Almanya`da doğdu.

Lise öğrenimini Kabataş Anadolu Lisesi`nde tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi`nde çift anadal eğitimi görerek, 2005 yılında İşletme Bölümü`nü "Üniversite Birincisi" ve 2006 yılında Endüstri Mühendisliği Bölümü`nü "Yüksek Onur Öğrencisi" ünvanı ile tamamladı. Kariyer hayatına Proje Asistanı olarak başlayarak, enerji, telekom ve sigorta gibi farklı sektörlerde "İş Analisti", "Proje Yöneticisi", "Proje Yönetim Ofisi Koordinatörü" gibi kritik proje rolleri üstlendi. Dönüşüm, Alyapı Değişim, Süreç İyileştirme, İş Geliştirme, Compliance temelli projelerde çalıştı.
2009 yılında PMP sertifikasını alarak Türkiye`nin "En Genç Türk PMP" ünvanını aldı. 2009-2011 döneminde PMI Türkiye`de "Event Management Director" , çok sayıda proje yönetim semineri düzenledi. Ayrıca PMBOK Guide ve PMP sınavının Türkçeleştirilmesi projelerinde çalıştı.
Çalışma hayatının yanında yüksek öğrenimine de devam ederek, 2011 yıında Bahçehir Üniversitesi`nde "IT Service Management Yüksek Lisans Programı"nı tamamladı.2012 yıında ise North Eastern Üniversitesi "Project Management Master Programı"nı tamamladı.
2009 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi ve Çanakkale Üniversitesi`nde proje yönetimi konusunda eğitim ve seminerler vermeye başladı. Turkcell Akademi`de Proje Yönetimi eğitmenliği yaptı. 2015 yılı itibarı ile Fonksiyon Danışmanlık çatısı altında eğitim ve danışmanlık faaliyetlerini sürdürmektedir.

Profesyonel olarak tiyatro, resim, satranç ve at binme ile ilgilenen Şenay Gezergen evli ve 1 çocuk annesidir.
Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Deneyim:
Fonksiyon Danışmanlık, Eğitmen Danışman
PEM, Eğitmen Danışman
TURKCELL Global Bilgi, Kıdemli Proje Yöneticisi
Aviva Sigorta, Proje Yöneticisi ve Proje Yönetim Ofisi Koordinatörü
OSRAM Ampul, Proje Yöneticisi

Şimdiki Görevi