Foto

Yıldız Balatürk Erkan

Müdür

BurganBank


Akademik Eğitim

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü`nü Türkiye Derecesi ile burslu olarak kazandı. 2003 yılında onur derecesi ile mezun oldu. Öğrencilik döneminde Tübitak`ta part-time çalıştı.

2003 yılında Yapı Kredi Teftiş Kurulu Başkanlığı`nda müfettiş olarak iş hayatına başladı. Şube denetimleri, Genel Müdürlük Denetimleri ve BT Denetimlerinde görev aldı.

2006 yılında Garanti Teknoloji Strateji ve Destek Bölümünde çalışmaya başladı. İç denetim, risk yönetimi, denetim koordinasyon, bilgi güvenliği, süreç iyileştirme konularında çalışmalar yürüttü. Türkiye Bankalar Birliği toplantılarında Garanti Bankası`nı temsilen yer aldı. Bilişim Ağı Hizmetlerinin Düzenlenmesi ve Bilişim Suçları Hakkında Kanun Tasarısı Taslağı konusunda TBB adına sunum yaptı.

2010-2014 yıllarında IBTECH`te süreç, kalite, risk yönetimi, proje yönetimi konularında çalıştı. IT Risk yönetimi konusunda Finansbank`ın Operasyonel Risk Yönetimi ile çalışmalar yürüttü. Finansbank için yürütülen IT projelerinin kalite değerlendirmelerini yaptı. Alternatif Dağıtım Kanalları süreçlerinin iyileştirilmesi ve otomatize edilmesi konularında danışmanlık yaptı.

2014 yılında Tekstilbank Teftiş Kurulunda IT denetiminden sorumlu Yönetmen olarak görev aldı.

2015 yılından beri Burgan Bank Teftiş Kurulu`nda BT Denetiminden Sorumlu Birim Müdürü olarak çalışmaktadır. Burgan Bank ve iştiraklerinin BT açısından mevzuata ve en iyi uygulamalara uygun olarak denetlenmesinden sorumludur. Türkiye Bankalar Birliği`nde COBIT, Endüstri 4.0 ve Finans konularında, Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi`nde Proje Yönetimi konularında eğitimler vermektedir.

CISA(Certified in Information Systems Audit), CRISC(Certified in Risk and Information Systems Control), PMP (Project Management Professional), ITIL Foundation sertifikaları mevcuttur. CDO Türkiye üyesidir.


Şimdiki Görevi

Burgan Bank A.Ş- BT Denetimi Birim Müdürü